تهران، بعد از مررزداران، خیابان اشرفی اصفهانی، نبش کوچه وحدتی مجتمع نگین B ،پلاک۱۲۵، واحد ۵، طبقه۲

صفحه اصلی / اختلالات جنسی / همه چیز درباره اختلالات جنسی
۲ دقیقه

همه چیز درباره اختلالات جنسی

آنچه می خوانید...

یکی از مهم ترین مسایلی که زندگی افراد بشر به ویژه جوانان را تحت تاثیر خود قرار می دهد، مسایل جنسی است.تمایلات جنسی همواره مورد توجه بشر بوده است. در برخی از مسایل جنسی تابویی ساخته شده، در حالی که این هم غریزه است که باید مثل غرایز دیگر ارضا شود. در صورتی که فرد به این اختلال مبتلاست، خیالپردازیهای غیرمعمول، امیال شدید ویا رفتارهای جنسی که حالت تکراری دارند و از لحاظ جنسی برانگیزنده هستند.

به چه مسائلی، مشکلات جنسی گفته می شود؟

عوامل مختلفی می تواند سبب بروز مشکلات جنسی شود. این مشکلات می تواند بر اثر مشکلات جسمانی، روانشناختی، موقعیتی و یا عاطفی ایجاد شود که به توضیح هر کدام از آن ها به طور جداگانه می پردازیم :

عوامل جسمانی

از جمله مشکلات جسمانی که می توانند سبب بروز مشکلات جنسی می شوند می توان به بیماری های قلبی، دیابت، اعتیاد به مواد مخدر و الکل و … تشتذه کرد.

عوامل روانشناختی

اختلالات روانی همچون اختلالات افسردگی، افسردگی، اختلالات دو قطبی و بسیاری از مشکلات دیگر می توانند در برقراری رابطه جنسی مشکل ایجاد کنند.

عوامل عاطفی

اختلالات عاطفی می تواند

عوامل موقعیتی

اگر در روتین روزمره زندگی خود دچار مشکلات و تغییراتی شدید، خود این ها می توانند سبب اختلالاتی در رابطه جنسی شوند. به طور مثال، اگر فردی در زندگی دچار مشکلات مالی و عاطفی و یا از دست دادن یکی از عزیزان شده باشد، می تواند سبب اختلالات جنسی شوند.

  • عاطفیاحساس خیانت، نارضایتی در رابطه یا اندوهی که رفع نشده تاثیر زیانباری دارد. پایین بودن عزت نفس نیز روی میزان میل و خواسته ی جنسی تاثیر منفی می گذارد. تجربه ی سوء استفاده ی جنسی در گذشته هم بیشتر از آنچه بدانید موثر است و درنهایت احساس میکنید نمی توانید کاملا وارد رابطه ی جنسی شوید یا از آن لذت ببرید.
pendar-nik1pic-Recovered

دکتر معصومه زارع

دکترای روانشناسی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *