تهران، بعد از مررزداران، خیابان اشرفی اصفهانی، نبش کوچه وحدتی مجتمع نگین B ،پلاک۱۲۵، واحد ۵، طبقه۲

صفحه اصلی / اختلالات روانی / بهترین مرکز مشاوره مرزداران
۵ دقیقه
بهترین مرکز مشاوره مرزداران

بهترین مرکز مشاوره مرزداران

آنچه می خوانید...

درمان موثر، مشاوره با کیفیت و روان درمانی در مورد روابط عاطفی، توسعه مهارت ها و یادگیری تکنیک ها مفهومی است که از مشاوره برداشت می شود. مشاوره موثر و سودمند به تسکین پریشانی، ایجاد انعطاف پذیری، بهبود عزت نفس و در نهایت بهبود زندگی کمک می کند. پس بیایید به برخی از ویژگی ها، ویژگی ها و تکنیک های مشاوران با کیفیت و موثر نگاه کنیم. همچنین در این مقاله در رابطه با بهترین مرکز مشاوره غرب تهران – مرزداران توضیح دهیم.

مشاوره در یک نگاه

مشاوره فرآیندی بین مراجع و درمانگر برای کشف مشکلات، یادگیری درست دیدن مسائل زندگی و تسهیل تغییرات مثبت است. این فرآیند بر اساس رابطه اعتماد، محرمانه بودن و احترام متقابل ساخته شده است. تحقیقات زیادی برای حمایت از رویکردهای عملی مشاوره وجود دارد.


۷ مهارت و کیفیت بهترین مرکز مشاوره مرزداران


یک مشاور عالی بودن مثل پیاده روی در پارک آسان نیست! اما اگر تعدادی از این مهارت ها و ویژگی ها را داشته باشید مطمئنا به بهبود کیفیت مشاور کمک می کند. اگر به فکر شروع پیشرفت خود هستید، حتماً تا حد امکان روی این مهارت ها در زندگی شخصی خود کار کنید.

مهارت های ارتباطی قوی


وظیفه یک مشاور این است که با مردم در مورد مشکلاتشان صحبت کند و آنها را تشویق کند تا برای نشان دادن آسیب پذیرترین ویژگی های خود (نقاط ضعف خود)، صحبت کنند. بدون مهارت‌ های ارتباطی قوی، هیچ شانسی برای مشاهده پیشرفت ‌های معقول در میزان تمایل مراجعین شما برای فاش کردن مشکلات خود برای شما وجود ندارد. مشاوران باید حریم شخص را هنگام برگزاری جلسات حضوری و آنلاین و همچنین در مشاوره تلفنی رعایت کنند و خیال مراجع را از این بابت راحت کنند.

فلش رو به پایین
فلش

مهارت های تحقیق


یکی دیگر از مهارت های کلیدی یک مشاور، توانایی انجام تحقیق و یافتن اطلاعات قابل اعتماد است. بسته به تخصص شما، ممکن است تعدادی از افراد با تجربیات مختلف در مورد یک موضوع مشابه به شما مراجعه کنند. این ممکن است باعث شود زمانی که به دنبال راه حل ایده آل برای مراجع خود هستید، به اطلاعات بیشتری در مورد شرایط خاصی نیاز داشته باشید. صدها مجله و مقاله علمی بدون شک در دسترس شما خواهند بود و قطعاً مهارت هایی در یافتن اطلاعات مورد نیاز و ارزیابی مؤثر آن وجود دارد.

مهارت های مشاهده ای


مشاور موفق بودن فقط به معنای همدردی یا به اصطلاح شانه ای برای گریه کردن نیست. در بسیاری از موارد، علت اصلی مشکلات مراجع به شما ارائه نمی شود. شما باید بتوانید نه تنها مکالمه مراجع و آنچه را که به صورت شفاهی به شما نشان می دهند، بلکه زبان بدن، حالات چهره و حتی نحوه تعامل آنها با دیگران را نیز مشاهده کنید. توجه به رفتارهای غیرعادی سرنخ هایی را در مورد نحوه برخورد با جلسات خود و انواع راه حل هایی که می توانید ارائه دهید نشان می دهد.

فلش رو به پایین
فلش

صبر و شکیبایی


شکی نیست که صبر یکی از مهم ترین ویژگی هایی است که یک مشاور می تواند داشته باشد. هنگام مراجعه یک مراجع، گاهی اوقات چندین هفته، ماه یا حتی سال ها می گذرد تا اینکه آنها علائم پیشرفت قابل توجهی را نشان دهند. اینکه بتوانید با انگیزه بمانید و مراجع خود را حمایت کنید، حتی زمانی که روند مشاوره بی نتیجه به نظر می رسد، امری کلیدی است.

شفقت و گشاده رویی


مشاور بدون شفقت و دلسوزی بعید است برای کسانی که نیاز به حمایت عاطفی دارند مفید باشد. شما باید میل شدیدی برای کمک به دیگران داشته باشید و در صورت نیاز، همدرد و همدل باشید. دلسوز بودن همچنین به این معنی است که افراد در کنار مشاور احساس آرامش کنند و به آنها اجازه دهید هر زمان که دوست داشتند سر صحبت را باز کنند و آرامش را به آنها ارائه دهید، به این معنی که شما باید ذهنی باز داشته باشید و امادگی شنیدن مسائل مختلف را از سوی مراجعین داشته باشید. شما به عنوان یک مشاور با طیف وسیعی از افراد مواجه خواهید شد که با مسائلی با شدت های مختلف دست و پنجه نرم می کنند. یادگیری اینکه هرکسی در نحوه برخورد با مشکلات و مسائل خود متفاوت است بسیار مهم است.

فلش رو به پایین
فلش

رازداری


اگر قابل اعتماد نباشید، بعید است که مراجعین شما احساس راحتی کنند که به شما اعتماد کنند. یکی از ویژگی های کلیدی یک مشاور این است که بتواند فضایی امن برای افراد فراهم کند تا درگیری های عاطفی خود را پیدا کنند. بدون اعتماد، این تقریبا غیرممکن است. سعی کنید اعتماد ایجاد کنید، و با تقویت رابطه بین شما و مراجع، این مسئله را افزایش دهید.

مهارت استدلال


مشاوره خوب به معنی برقراری ارتباط و درک مشاور است، اما یک عنصر استدلال نیز وجود دارد که در این امر دخیل است. یکی از ویژگی‌ های کلیدی یک مشاور خوب این است که بتواند تفاوت ‌های ظریفی را بین مشکلاتی که ممکن است به یکدیگر مرتبط نباشند متوجه شود و بتواند رمزگشایی کند که مسائل کلیدی از کجا سرچشمه می‌گیرند. دیدن تصویر بزرگتر، توانایی مرتبط ساختن مسائل کلیدی با یکدیگر و بررسی اینکه در کجای زندگی مراجع به بیشترین حمایت و کمک مستقیم نیاز دارد، می تواند زندگی شخص را تغییر دهد.

مرکز مشاوره پندارنیک – بهترین مرکز مشاوره مرزداران

مرکز مشاوره پندارنیک – دکتر معصومه زارع، روانشناس و مشاور خانواده

شماره تماس

سوابق کاری

دارای پروانه تخصصی از سازمان نظام روان شناسی و مشاوره
در انتظار مصاحبه پروانه دکترای نظام
مسئول، موسس و مسئول فنی مراکز مشاوره:
مرکز مشاوره و خدمات روان شناختی پندار نیک با مجوز سازمان بهزیستی استان تهران
مشاور و روانشناس مرکز مشاوره خانه آرامش)شهرک شهید فکوری (- وزارت دفاع به مدت ۷ سال
مشاور و روانشناس مرکز مشاو ره خانه آرامش ۲)شهرک ولی امر( به مدت ۹ ماه
مشاور و روانشناس مرکز مشاوره اردیبهشت به مدت ۲ سال
مرکز معراج به مدت یک سال
مرکز آرتینه به مدت یک سال
مدرس مهارت های زندگی و غنی سازی ارتباطی و …

pendar-nik1pic-Recovered

دکتر معصومه زارع

دکترای روانشناسی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *