تهران، بعد از مررزداران، خیابان اشرفی اصفهانی، نبش کوچه وحدتی مجتمع نگین B ،پلاک۱۲۵، واحد ۵، طبقه۲

صفحه اصلی / مشاوره خانواده و زوج درمانی / بهترین مرکز مشاوره در غرب تهران
۲۶ دقیقه
دلایل-ترس-از-دست-دادن-دیگران

بهترین مرکز مشاوره در غرب تهران

آنچه می خوانید...
بهترین مرکز مشاوره در مرزداران

امروزه ما برای انواع بیماری های جسمی از جمله سردرد، شکم درد، کمردرد و پا درد و … به پزشک مراجعه می کنیم و حتی گاهی به یک پزشک نیز اکتفا نمی کنیم. آیا اهمیت سلامت روانی از آن کم تر است؟ امروزه طبق تحقیقات انجام شده، ثابت شده که بیماری های روانی رتبه دوم را در بین بیماری ها دارند. بیماری ها و مشکلات روانی در حال حاضر یکی از بیماری های شایع این عصر می باشند. این بیماری ها در طی گذر زمان باعث اختلال در زندگی و فعالیت هایروزمره مان می شوند. تعداد زیادی از بیماری ها در کشورهای در حال توسعه وجود دارد. بسیاری از افراد در مواجهه با مشکلات رندگی و پیچ و خم های آن و در مسیر رسیدن به اهداف خود نا امید و درمانده می شوند و این حاصل پیچیده شدن زندگی های امروزی است. به همین دیلل افراد نیاز دارند تا به بهترین مرکز مشاوره غرب تهران مراجعه کنند و با روانشناس و یا مشاور دلخواه خود و متناسب با مشکل خود صحبت کنند.

 

زندگی همه ی افراد جامعه پر از مشکلات است که در مقاطع مختلفی از زندگی با آنها روبرو می شوند. هنگام رویارویی با آن ها و در بعضی مواقع نسبت به آن ها واکنش های دفاعی نشان می دهیم. در اثر گذر زمان، همین ها تعادل روانی ما را به هم می ریزند و ما را دچار بیماری روح و روان ما می شوند. موضوع اصلی که در این مقاله قصد داریم به آن بپردازیم این است که بهترین مرکز مشاوره در غرب تهران چه ویژگی هایی دارد؟ مشاوران و روانشناس های این کلینیک چه ویژگی هایی دارند؟ وظایف آن ها چیست؟ در این مقاله با ما همراه باشید تا اطلاعات لازم جهت انتخاب بهترین مرکز مشاوره در غرب تهران را کسب نمایید.

دسترسی آسان به بخش های مهم مقاله

چرا باید به مرکز مشاوره مراجعه کرد؟

در گذشته، افراد خانواده به صورت قبیله ای می زیستند و اگر برای هر یک از آن ها مشکلی و به خصوص برای زوج ها پیش می آمد، فردی ملقب به بزرگ قبیله یا ریش سفید برای کم به حل مشکل آن ها پا پیش می گذاشت و هر یک از افراد با بیان مشکل خود در نزد وی سعی در حل آن می کردند. اما اکنون دیگر اینطور نیس و با پیشرفت علم، آشنایان و دوستان جای بزرگان قبیله را گرفته اند و می توانند کمک زیادی در حل مشکل داشته باشند. اما گاهی اوقات این نیز چاره ساز نیست، چرا که در این دنیای مدرن نیازمند کمک از طرف افراد متخصص وجود دارد، چرا که دوستان و آشنایان به واسطه راه حل ها اشتباه و فاش کردن راز آن ها، نه تنها کمکی به حل مشکل آن ها نمی کنند، بلکه می توانند آسیب بیش تری را نیز وارد کنند.

علت مراجعه به مرکز مشاوره

امروزه همانگونه که برای درمان بیماری های جسمی به افراد متخصص مراجعه می کنیم، برای درمان بیماری ها و دردهای روحی نیز باید به افراد متخصص و کاربلد باید مراجعه کنیم. یک مشاور و روانشناس خوب می تواند از مشکلات جدی و جدایی ها پیشگیری کند. عللی که سبب می شوند تا افراد به مرکز مشاوره در غرب تهران مراجعه نماید، می توان به موارد زیر اشاره کرد :

 • رفع مشکلات بین پدر و مادر با فرزند و همچنین بین زوج ها
 • برطرف کردن استرس های ناشی از مشکلات زندگی
 • رفع و درمان افسردگی و خستگی ها
 • درمان و رفع پوچ گرایی افراد
 • رفع فوبیا و درمان ترس از دست دادن عزیزان
 • برطرف کردن و درمان وسواس فکری و جسمی
 • برطرف کردن اختلال اشتها
 • درمان اختلال خود شیفتگی و اختلال دو قطبی
 • کمک به ترک اعتیاد و آسیب های خانوادگی ناشی از آن
 • درمان اختلال اشتهایی
 • درمان اختلالات وسواسی

انتخاب یک مشاور یا یک روان درمانگر خوب می تواند به حل این مشکلات کمک بسیاری داشته باشد.

مرکز مشاوره در غرب تهران

از آن جایی که تهران پایتخت ایران است و بیشترین جمعیت درون یک شهر را به خود اختصاص داده است، پس افرادی بیشتری در غرب تهران به دنبال یافتن یک روانپزشک خوب ممکن است باشند. بسیاری از افرادی که در شهرستان هایی با امکانات درمانی کمتر زندگی می کنند ممکن است برای درمان بهتر مشکلات روحی خود به دنبال یافتن متخصص اعصاب و روان خوب در غرب تهران باشند. از سویی دیگر شتاب زندگی ماشینی و دور شدن انسان ها از یکدیگر در هیچ شهری از ایران به اندازه تهران مشاهده نمی شود. همین مساله نیز موجب شده است تا یافتن متخصص اعصاب و روان خوب در غرب تهران، به یکی از عبارات پر جست و جو تبدیل شود. اگر شما هم به دنبال مرکز مشاوره در در غرب تهران هستید مقاله را تا انتها مطالعه کنید.

ویژگی های مرکز مشاوره در غرب تهران

ویژگی-های-مرکز-مشاوره-خوب

یکی از مهم ترین ویژگی های مرکز مشاوره در غرب تهران، داشتن مشاوران و روانشناسان خوب با سطح علمی و تجربه بالا در حوزه های مختلف است. در صورت انتخاب نامناسب مشاور که فاقد سطح علمی بالا است، امکان دارد به بهبود حال، وضعیت وخیم تر شود.

از دیگر ویژگی های یک مرکز مشاوره خوب در غرب تهران ، استفاده از راهکاری های موثر و جدید در درمان می باشد. هر فرد با توجه به شرایطش است که روش درمانی متفاوتی برایش در نظر گرفته می شود. امروزه روش های مختلفی از جمله روانکاوی، خانواده درمانی، گروه درمانی و… وجود دارد که درباره همه این موارد توضیحی داده خواهد شد. برگزاری کارگاه های آموزشی از دیگر خدمات بهترین مرکز مشاور است. این کارگاه های آموزشی نقش موثری در افزایش سطح آگاهی مردم و پیشگیری از مشکلات روانی دارد. برگزاری کارگاه ها نشانه اعتبار و محبوبیت آنها میان مردم است. کارگاه های آموزشی نقش موثری در افزایش سطح آگاهی مردم و پیشگیری از مشکلات روانی دارند. برگزاری کارگاه ها نشانه اعتبار و محبوبیت آنها میان مردم است.

ویژگی های یک مشاور خوب

یکی از مشخصات مشاوره خوب، گوش دادن به حرف های بیمار است. بخشی از فرآیند درمان، گوش دادن و تخلیه احساسات مددجواست. مشاور خوب باید با دقت به تمام حرف های شما گوش دهد. برای تخلیه احساسات و گرفتن نتیجه بهتر، باید مشاور با شما ارتباط خوب و صمیمی برقرار کند. همچنین قبل از هر چیزی با شما ارتباط بر مبنای اعتماد برقرار کند. مشاور با ابراز همدردی با شما می تواند کمک بسیاری کند. همه افراد، مشکلات شما را تجربه نکرده اند که با شما همدرد باشند ولی مشاور می تواند با همدلی، به خوبی شما را درک کند.

شاخص سلامتی

شاخص های سلامتی افراد به شرح زیر است :

سلامت روان

بر اساس تعریف سازمان بهداشت جهانی، یکی از شاخص های سلامتی، سلامت روان است. رفاه روانی، اجتماعی و عاطفی از اجزای سلامت روان می باشند. سلامت روان بر نحوه رفتار و تفکر ما اثر می گذارد. هنگامی که فرد سلامت روانی دارد، می تواند توانایی های خود را بشناسد و آن ها را تقویت کند و همچنین می تواند به شیوه ای سالم با استرس و مشکلات زندگی خود کنار بیاید و در جهت رفع آن ها تلاش کند. همچنین بتواند با جامعه ی خود تعامل برقرار کند. همه ی ما برای داشتن سلامت روان کافی نیاز به مشاوره ای خوب داریم تا بتواند در راستای سلامت روان، به ما کمک کند.

زندگی همه ما دارای فراز و نشیب های زیادی است و هیچکس از آنها در امان نمی باشد. مشکلات زیادی در زندگی از جمله سوانح و تصادفات، مرگ عزیزان، طلاق، تجاوز، شکست در کنکور، شکست مالی و… وجود دارد که درصد زیادی از همگی ما با آنها برخورد می کنیم. در هنگام برخورد با آنها، سطح سلامت روانی ما افت می کند و حتی گاهی بیماری های جسمی را نیز ایجاد می کند. نقش یک مشاوره خوب در این شرایط پررنگ می شود. با کمک گرفتن از مشاوره ها می توانیم خیلی زود دوباره به سلامت روانی دست یابیم.

نام و نام خانوادگی
شماره تماس
پیام شما با موفقیت ارسال شد
مجدد امتحان کنید

مشاوره های روانشناسی چیست؟

به خدمات ارائه شده در کلینیک های روانشناسی توسط مشاورها در زمینه ی سلامت روان، مشاوره روانشناسی می گویند. همچنین مشاوره به رابطه ای متقابل که بین مشاور و مددجو صورت می گیرد، می گویند. با استفاده از مشاوره روانشناسی، می توان به شیوه ای صحیح با فشار های زندگی روبرو شد و آنها را رفع کرد. مشاوره روانشناسی برای همه ی سنین و همه ی افراد مناسب است چون در هر مرحله از زندگی، چالش های مختلف مربوط به آن دوره وجود دارد که باید به شیوه ای صحیح با آنها برخورد کرد. البته مشاوره روانشناسی فقط برای درمان نیست بلکه گاهی برای پیشگیری باید به نزد آنها مراجعه کرد. می توان با استفاده از دانش روانشناسی، در انتخاب های مهم زندگی تصمیم گیری کرد و اینجوری به موفقیت بیشتری دست بیابیم. در زیر مشخصات بهترین کلینیک مشاوره در غرب تهران را برای شما بیان می کنیم.

مرکز مشاوره در غرب تهران

خدمات مشاوره های روانشناسی در غرب تهران

خدمات مرکز مشاوره و راهنمایی

در مرکز مشاوره در غرب تهران خدماتی از جمله مشاوره در زمینه تحصیلی، خانوادگی و ازدواج و… داده می شود. می توانید با استفاده از آنها تصمیم درست بگیرید و دچار عواقب تصمیم های اشتباهی نشوید.


خدمات روان درمانی

در این نوع خدمات سعی می شود مشکلات روان شناختی از جمله وسواس، افسردگی، اضطراب و فوبیا و… درمان شون. این اختلالات در صورت درمان نشدن باعث اختلال در زندگی روزمره و فعالیت هایتان می شود و کیفیت زندگی شما را کاهش می دهند.


خدمات روان سنجی

در این بخش سعی می شود با دستور روانشناس، تست های روان شناختی از شما گرفته شود. انجام این تست ها در تشخیص و درمان بیماری ها کمک بسیاری می کند.


خدمات روان پزشکی

در صورت وضعیت بد و نیاز به مصرف دارو، شما را به روان پزشک مناسب ارجاع می دهند.


خدمات مددکاری

در این بخش در حوزه های خانوادگی، روان شناختی و اقتصادی و… خدمات مددکاری ارائه می شود و در این راستا به شما کمک می کنند.

آپارات پندارنیک

در جلسات مشاوره چه می گذرد؟

هنگامی که شما به یک مرکز مشاوره در غرب تهران مراجعه نمایید، متناسب با مشکل و سن شما، یک مشاور متخصص به شما معرفی شده و شما با او ملاقات خواهید کرد. وظیفه اصلی مشاور این است که به دور از قضاوت برای تمامی مراجعه کنندگان خود و همچنین حمایت کامل، با آن ها صحبت کرده و آن ها را مشاوره دهد. یکی از مهم ترین کارهایی که که مشاور باید انجام دهد این است که چنان فضایی را ایجاد نماید تا شما به راحتی بتوانید احساسات خود را بیان نمایید.

در اولین جلسه مشاوره، مشاور از شما می خواهد تا درباره انچه که در آن احساس می کنند که مدام فکر می کنند صحبت کنند و تمام احساسات و آنچه که می خواهند در زندگی خود تغییر دهند، صحبت نمایند. بسته به مشکل هر فرد و اینکه در چه موضوعی است و همچنین خود فرد، باید دید که در جلسه بعدی مشاوره چگونه باید بگذرد.

شما می توانید این انتظار را از مشاوره داشته باشید که نوع و کیفیت ارتباط بین اعضای شما و خانواده تان را با ثحبت و مشاوره بهبود ببخشد.

طبقه بندی اختلالات روانی

اختلالات روانی انواع مختلفی دارند که می توانند تاثیر منفی بر روی روابط بگذارند. پس با شناخت این مشکلات می توان برای تشخیص، جلوگیری و درمان آن ها هر چه سریع تر اقدام نمود. از مهم ترین اختلال های روانی می توان به مواد زیر اشاره کرد :

 • اختلالات اضطرابی (اختلال هراس، جمع هراسی، اختلال وسواسی، جبری، اختلال استرس پس از سانحه)
 • اختلالات شخصیتی همچون اختلال پارانوئید، ضداجتماعی، اختلال شخصیت مرزی، خودشیفتگی، دوری گزین، وابسته و اختلال شخصیت وسواسی و …
 • اختلال شبه جسمانی نظیر اختلالات جسمانی، خود بیمار انگاری و …
 • اختلال هویت جنسی و اختلالات جنسی
 • اختلالات خواب
 • اختلال کنترل تکانه شامل اختلال انفجار دوره‌ای، جنون دزدی و بیمار گونه و وسواس کندن مو و …
 • اختلال انطباقی

اختلالات دو قطبی

اختلال دوقطبی، که در گذشته از آن با نام افسردگی شیدایی نام برده میشد، وضعیت روانی است که می تواند سبب تغییرات شدید خلقی در افراد شود. این اختلال شامل اوج هیجان ( هیپومانیا) و پایین ترین وضعیت خلقی (افسردگی) دائما جا به جا می شود. هنگام افسردگی همیشه حس غم و اندوه دارید و علاقه ای به انجام کارها ندارید. و زمانی که در اوج هیجان قرار دارید، احساس سرخوشی غیر عادی دارید. این نوسانات خلقی می تواند بر خواب، انرژی، فعالیت، قضاوت ها و رفتار و توانایی فکر کردن شما تأثیر بگذارد.

علائم دو قطبی

 • ناامیدی
 • احساس خستگی و نداشتن انرژی
 • غم و اندوه عمیق
 • علاقه نداشتن به فعالیت های مورد علاقه
 • پرخوابی و یا کم خوابی
 • داشتن افکار خودکشی

اختلال اضطرابی

تضزراب واکنشی است که در برابر استرس رخ می دهد و نوعی واکنشی طبیعی است. این اختلال سبب آگاه کردن و آماداه سازی ما در برابر خطرات می باشد. اختلال اضطرابی با اضطراب طبیعی تفاوت بسیار دارد و می تواند شامل ترس و استرس بیش از اندازه شود. فرد در صورت داشتن اختلال اضطرابی، ممکن است به مسائل و موقعیت های خاص با ترس و ترس پاسخ دهد و علائم فیزیکی همچون ضربان قلب و عرق کردن را در پی دارد

علائم اختلال اضطرابی

 • بالا رفتن و تند زدن ضربان قلب
 • بیقراری و تنش
 • تعریق و تنفس سریع
 • احساس خطر وحشت یا عذاب
 • احساس ضعف یا خستگی
 • مشکل در تمرکز و فکر کردن به چیز دیگری به جز نگرانی کنونی
 • مشکل در خوابیدن

ویدئوهای پربازدید دکتر معصومه زارع

اختلال افسردگی

افسردگی نوعی اختلال خلقی است که سبب غم و اندوه فراوان و به صورت تداومی است که تمام علایق نیز از بین می رود. افسردگی بالینی می تواند بر طرز فکر و خلق و خو تاثیر بسیاری بگذارد.  این اختلال می تواند منجر به مشکلات عاطفی و جسمی شود و افراد را از انجام فعالیت های روزانه بازدارد و یا آن ها را با مشکل مواجه کند. همچنین ممکن است فرد احساس کند که زندگی کردن ارزشی ندارد.

علائم اختلال افسردگی

 • اختلال خواب، از جمله بی خوابی یا خواب زیاد
 • خستگی و کمبود انرژی حتی برای کارهای آسان
 • افکار خودکشی، اقدام به خودکشی یا خودکشی
 • کاهش اشتها و کاهش وزن یا افزایش میل به غذا و افزایش وزن
 • اضطراب، آشفتگی یا بی قراری
 • کند شدن تفکر ، صحبت کردن یا حرکات بدن
 • احساس بی ارزشی یا گناه، رفع شکست های گذشته یا سرزنش خود
 • افکار مکرر در مورد مرگ

اختلال مصرف مواد مخدر و اعتیاد

اعتیاد به مواد مخدر که به آن اختلال مصرف مواد نیز گفته می شود، بیماری است که بر مغز و رفتار فرد تأثیر می گذارد و منجر به ناتوانی در کنترل استفاده مواد می شود. موادی مانند الکل، اعتیاد به گل و نیکوتین نیز مواد مخدر محسوب می شوند. فردی که دچار اعتیاد شده با وجود اطلاع از تمامی مضرات ناشی از مواد مخدر باز هم به مصرف آن نیز ادامه می دهد، چراکه توانایی ترک آن برای وی مقدور نمی باشد.

بیش تر بخوانید : کمبود میل جنسی در آقایان

علائم اعتیاد به مواد مخدر

 • رانندگی پر خطر و انجام کارهای غیر عادی زمانی که مواد مصرف کرده اند.
 • تمایل شدید به مصروف مواد که مانع از افکار دیگر می شود.
 • انجام کارهایی برای به دست آوردن مواد مخدر که معمولاً انجام نمی دادید، مانند سرقت.
 • در تلاش های خود برای متوقف کردن مصرف دارو شکست خورده اید.

تست روانشناختی

وضعیت شما ممکن است به گونه ای باشد که روانشناس ترجیح دهد ابتدا با یک تست روانشناختی وضعیت کلی شما را بررسی کند. تست های روانشناختی انواع مختلفی دارند که از جمله آنها آزمون اسکیزوفرنی، مقیاس وسواس اجباری ییل-براون، مقیاس اضطراب همیلتون و … می باشد که می تواند وضعیت و نوع بیماری را با آن ها تشخیص داد.

آزمون روانشناختی

آیا خلق و خوی شما به سرعت تغییر می کند؟

آیا حس برتری نسبت به دیگران می کنید؟

آیا معرفی خودتان برای دیگران دشوار است؟

آیا معمولا شما شروع کننده مکالمات هستید؟

آیا هر حرفی سبب به سرعت سبب رنجش خاطر شما می شود؟

جهت مشاهده نتیجه ازمون خود، نام و شماره تماس خود را وارد کنید

میانگین امتیازها ۳۰%

۰%

چگونه مرکز مشاوره می تواند به افراد کمک کند؟

در صورتی که با اعضای خانواده خود مدام به مشکل برمیخورید، بدون اینکه بدانید علت این مشکل چیست، مشاور خانواده به منظور برقراری ارتباط بهتر و درک تفاوت ها و حل مشکلات راه حلی یافته و به شما در این مساله کمک می کند. هنگامی که در محیط خانواده تغییراتی صورت می گیرد، مشاور به تمام اعضای افراد خانواده کمک می کند تا این تغییرات را بهتر درک کرده و در بهترین حالت ممکن یا ان کنار بیایند. شرکت در جلسه مشاوره برای همه اعصای خانواده می تواند مفید تر واقع شود تا همدیگر را در شرایط سخت درک کرده و همراهی کنند.

کمک مشاور به افراد
شماره تماس

چگونه می توان بهترین مرکز مشاوره در غرب تهران را پیدا کرد؟

روش های مختلفی جهت یافتن بهترین مرکز مشاوره در غرب تهران (پونک) با مجرب ترین مشاوره ها یافت کرد که در ادامه به بررسی و معرفی آن ها می پردازیم :

مراجعه حضوری

برای پیدا کردن بهترین مرکز مشاوره در غرب تهران :

از اولین و بهترین روش هایی که پیشنهاد می کنیم، مراجعه حضوری جهت شناخت روانشناس و یا روان درمانگر است که شما از نزدیک می توانید با کادر مرکز مشاوره و روانشناسان آنها آشنا شده و متوجه این قضیه می شوید که می توانید با آن ها ارتباط بگیرید یا خیر. شرط اول برای انتخاب مشاور این است که آیا بتوانید با وی ارتباط بگیرید یا خیر.

جست و جو در شبکه های اجتماعی

برای پیدا کردن بهترین مرکز مشاوره در غرب تهران :

پیشرفت علم و تکنولوژی سبب شده تا بسیاری از افراد با مراجعه به فضای مجازی همچون یوتوب، اینستاگرام، فیس بوک و … بهترین روانشناسان را بیابند. این کار با خواندن کامنت ها و نظرهای افراد میسر است. همچنین افراد با توجه به صخبت های پزشک و فیلم های آن ها نیز تا حدودی می توانند تشخیص دهند که آیا وی روانشناس خوبی است یا خیر.

جست و جو در گوگل و اینترنت

برای پیدا کردن بهترین مرکز مشاوره در غرب تهران:

جست و جو در اینترنت و گوگل نیز همچون فضاهای مجازی، راه حلی مناسب جهت یافتن رمرکز مشاوره خوب است که می توان با جست و جوی عبارت یا کلمه کلیدی “بهترین مرکز مشاوره” در مرورگر، به بهترین روانشناسان و سایت آن ها دسترسی داشته باشید و با خواندن مقالات آن ها متوجه شوید که این پزشک مناسب است یا خیر. هر کدام از آن ها را با هم مقایسه کرده و در نهایت یکی از آن ها را انتخاب می کنید.

پرس و جو از دیگر بیماران

برای پیدا کردن بهترین مرکز مشاوره در غرب تهران:

رضایت و یا عدم رضایت از یک روانشناس تویط بیمارانی که به وی مراجعه می کنند می تواند یکی از عوامل مهم در انتخاب روانشناس برای دیگران باشد. با پرسش از دیگران و میزان رضایت آن ها این کار میسر است. یک سری از پرسش ها نیز می تواند شما را در این امر یاری نماید تا مشاور مناسب خود را بیابید.

پرسش از دیگران درباره مرکز مشاوره در غرب تهران باید شامل موارد زیر باشد :

یک سری سوالات مهم هستند که باید فرد هنگام تحقیق و پرس و جو از دیگران در خصوص انتخاب مرکز مشاوره و یا روانشناس باید آن ها را بپرسد. برخی از این سوالات را ما در این قسمت به صورت یک لیست برای شما تهیه کردیم که به شرح زیر است :

 • آیا افراد بیمار با روانشناس بدون هیچ استرس و با آرامش مسائل خود را می توانند مطرح کنند؟
 • آیا مراجعه به روانشناس تاثیری مثبتی در روند بهبودی داشته است یا خیر؟ تا چه میزانی؟
 • روانشناس و یا مشاور از چه روش هایی برای تشخیص و درمان استفاده می کند؟
 • چند جلسه طول می کشد تا فرد بهبودی کامل پیدا کند؟
 • هزینه هر جلسه مشاوره چقدر است؟آیا مشاور از روش ها و متدهای به روز جهت بیماران استفاده می نماید؟
 • آیا مشاور از روش ها و متدهای به روز جهت بیماران استفاده می نماید؟
 • هر جلسه مشاوره چقدر طول می کشد؟

هزینه مراجعه به مرکز مشاوره غرب تهران چقدر است؟

هزینه هرجلسه مشاوره بستگی به عوامل مختلفی دارد که می توان از جمله این عوامل به موارد زیر اشاره کرد :

نوع بیماری و روش های درمانی

بسته به نوع بیماری افراد، روانشناس از روش ها و متدهای متناسب با آن بیماری و با به به روزترین متدها درمان را آغاز می کند. به همین دلیل با توجه به این روش ها، هزینه ها نیز تغییر خواهند کرد. این موضوع بسته به نظر و تشخیص روانشناس دارد. مثلا ممکن است فردی رای اختلال شخصیت فردی و دیگری برای مشاوره قبل از ازدواج مراجعه کرده باشد.

موقعیت مطب یا کلینیک مشاوره در غرب تهران

موقعیت مکانی و جغرافیایی مطب پزشک می تواند تاثیر بسیاری در هزینه دریافتی بابت جلسات مشاوره داشته باشد. به عنوان مثال هزینه هر جلسه مشاوره در غرب تهران به طبع بیشتر از هزینه مشاوره در شهرستان ها می باشد. حتی داخل یک شهر هم هزینه ها متناسب با موقعیت محدوده اطراف کلینیک در نظر گرفته می شود.

میزان مهارت و تجربه پزشک متخصص

هزینه دریافتی جلسات مشاوره می تواند بسته به میزان سال های تجربه و فعالیت پزشک، تجربه وی در مشاوره و درمان و موارد دیگر متفاوت باشد. بنابرین شما نمی توانید هیچ دو پزشکی را با یکدیگر مقایسه نمائید. بلکه بایستی میزان تجربه و مهارت آنها را با یکدیگر مقایسه کنید.

چ️ه سوالاتی باید در مورد وضعیت سلامت خود از روانشناس بپرسید؟

پس از مراجعه به مرکز مشاوره خوب در غرب تهران و شرح وضعیت روحی و روانی خود به شماور و با پرسش یک سری سوال باید برای تعیین وضعیت روحی و بیماری خود، باید به صحبت با مشاور خود بپردازید، برخی از این سوالات به شرح زیر است :

 • وضعیت بیماری من چیست و چه راه حل هایی برای درمان آن ارائه می دهید؟
 • چه دلایلی سبب بروز این بیماری در من شده است؟
 • آیا امکان دارد روش انتخابی جواب ندهد؟
 • برای درمان چه روشی را مد نظر دارید ؟
 • در چند جلسه درمان این بیماری امکانپذیر است؟
 • تا چند وقت دیگر باید به جلسات مشاوره ادامه داد؟
 • اگر روش انتخابی جواب ندهد، تصمیم شما برای درمان چیست؟
 • آیا پس از درمان، امکان عود مجدد وجود دارد؟

در ادامه ویس یکی از بیماران که برای زوج درمانی در جلسات مشاوره زوج درمانی کلینیک پندار نیک جهت مشاوره مراجعه کرده اند برای شما تهیه شده است :

چه زمانی باید به روانشناس مراجعه نماییم؟

از سوالاتی که ممکن است برای هر بیماری که از مشکلات روحی و روانی رنج می برد، پیش بیاید، این است که بهترین زمان مراجعه به یک روانشناس، چه زمانی است؟ پاسخ این سوال بسیار ساده اسست و باید گفت که فرد بلافاصله پس از مشاهده علائم به یک مرکز مشاوره خوب با بهترین مشاورها و روانشناسان مراجعه نماید و درمان خود را آغاز کند. این مساله که “پیشگیر بهتر از درمان است” نیز در مسایل روحی و روانی صدق می کند، لذا بهتر است هر چه سریع تر و پیش از این که وضعیت وخیم تر شود که به مراتب هزینه های بیش تری را نیز در بردارد، به کلینیک مشاوره مراجعه نمود. چرا که بیماری های روحی می توانند آسیب جدی به خود فرد و خانواده بزنند و چه بسا که این مشکلات روحی خود می تواند سبب بروز مشکلات جسمی نیز شود.

با دکتر معصومه زارع، روانشناس، مدیر و صاحب کلینیک مشاوره پندار نیک بیش تر آشنا شوید :

 • کارشناسی روانشناسی عمومی
 • کارشناسی ارشد روانشناسی بالینی
 • دکتر روانشناسی عمومی
 • دارای پروانه تخصصی از سازمان نظام روان شناسی و مشاوره
 • مسئول، موسس و مسئول فنی مراکز مشاوره
 • مرکز مشاوره و خدمات روان شناختی پندار نیک با مجوز سازمان بهزیستی استان تهران
 • مشاور مرکز معراج به مدت یک سال
 • مشاور و روانشناس مرکز مشاوره خانه آرامش)شهرک شهید فکوری (- وزارت دفاع به مدت ۷ سال
 • مشاور و روانشناس مرکز مشاو ره خانه آرامش ۲، شهرک ولی امر به مدت ۹ ماه
 • مشاور و روانشناس مرکز مشاوره اردیبهشت به مدت ۲ سال
 • مشاور مرکز آرتینه به مدت یک سال
 • مدرس مهارت های زندگی و غنی سازی ارتباطی و …

بیش تر بخوانید : مهارت های زندگی

سوالات متداول مرکز مشاوره در غرب تهران

کلام آخر

سخن آخر اینکه باید بدانید که روح و روان هر انسانی، مساله ای است جدی و مهم. اگر مشکل برای روح و روان ایجاد شود و در زمان مناسب مورد توجه و درمان قرار نگیرد، می تواند آسیب های جدی به زندگی خود فرد و خانواده او بزند. با مراجعه به موقع به یک روان درمانگر و یا یک مشاور خوب می توان در بهبود و رفع آسیب های روحی کمک به سزایی کرد. روح همانند جسم با پیشگیری، مراقبت و درمان نیاز دارد. افراد باید با مشاهده علائمی که در مقاله ذکر شد، به یک روانشناس و مشاوره مراجعه کنند و با طی کردن منظم جلسات روان درمانی هر چه زودتر شرایط درمان و بهبودی خود را طی کنند تا از بروز مسائل شدیدتر و جدی تر برای خود و اطرافیانشان جلوگیری نمایند.

pendar-nik1pic-Recovered

دکتر معصومه زارع

دکترای روانشناسی

5 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *