تهران، بعد از مررزداران، خیابان اشرفی اصفهانی، نبش کوچه وحدتی مجتمع نگین B ،پلاک۱۲۵، واحد ۵، طبقه۲

صفحه اصلی / مشاوره خانواده و زوج درمانی / انتخاب بهترین کلینیک مشاوره
۵ دقیقه

انتخاب بهترین کلینیک مشاوره

آنچه می خوانید...

امروزه ما برای انواع بیماری های جسمی از جمله سردرد، شکم درد، کمر درد و درد پا و… به پزشک مراجعه می کنیم و حتی گاهی به یک پزشک نیز اکتفا نمی کنیم. آیا اهمیت سلامت روانی از آن کمتر است؟ امروزه طبق تحقیقات انجام شده، ثابت شده که بیماری های روانی، رتبه ی دوم را در بین بیماری ها دارند. بیماری ها و مشکلات روانی در حال حاضر یکی از بیماری های شایع این عصر می باشند. این بیماری ها در طی گذر زمان باعث اختلال در زندگی و فعالیت های روزمره یمان می شود. تعداد زیادی از بیماری ها در کشورهای در حال توسعه وجود دارد.

 زندگی همه ی افراد جامعه پر از مشکلات است که در مقاطع مختلفی از زندگی با آنها روبرو می شوند. هنگام رویارویی با آن ها و در بعضی مواقع نسبت به آن ها واکنش های دفاعی نشان می دهیم. در اثر گذر زمان، همین ها تعادل روانی ما را به هم می ریزند و ما را دچار بیماری روح و روان ما می شوند. در ادامه با ما همراه باشید تا شما را با بهترین کلینیک مشاوره آشنا کنیم.

سلامت روان

بر اساس تعریف سازمان بهداشت جهانی، یکی از شاخص های سلامتی، سلامت روان است. رفاه روانی، اجتماعی و عاطفی از اجزای سلامت روان می باشند. سلامت روان بر نحوه رفتار و تفکر ما اثر می گذارد. هنگامی که فرد سلامت روانی دارد، می تواند توانایی های خود را بشناسد و آن ها را تقویت کند و همچنین می تواند به شیوه ای سالم با استرس و مشکلات زندگی خود کنار بیاید و در جهت رفع آن ها تلاش کند. همچنین بتواند با جامعه ی خود تعامل برقرار کند. همه ی ما برای داشتن سلامت روان کافی نیاز به مشاوره ای خوب داریم تا بتواند در راستای سلامت روان، به ما کمک کند.

زندگی همه ی ما دارای فراز و نشیب های زیادی است و هیچکس از آنها در امان نمی باشد. مشکلات زیادی در زندگی از جمله سوانح و تصادفات، مرگ عزیزان، طلاق، تجاوز، شکست در کنکور، شکست مالی و… وجود دارد که درصد زیادی از همگی ما با آنها برخورد می کنیم. در هنگام برخورد با آنها، سطح سلامت روانی ما افت می کند و حتی گاهی بیماری های جسمی را نیز ایجاد می کند. نقش یک مشاوره خوب در این شرایط پررنگ می شود. با کمک گرفتن از مشاوره ها می توانیم خیلی زود دوباره به سلامت روانی دست یابیم.

مشاوره های روانشناسی

به خدمات ارائه شده در کلینیک های روانشناسی توسط مشاورها در زمینه ی سلامت روان، مشاوره روانشناسی می گویند. همچنین مشاوره به رابطه ای متقابل که بین مشاور و مددجو صورت می گیرد، می گویند. با استفاده از مشاوره روانشناسی، می توان به شیوه ای صحیح با فشار های زندگی روبرو شد و آنها را رفع کرد. مشاوره روانشناسی برای همه ی سنین و همه ی افراد مناسب است چون در هر مرحله از زندگی، چالش های مختلف مربوط به آن دوره وجود دارد که باید به شیوه ای صحیح با آنها برخورد کرد. البته مشاوره روانشناسی فقط برای درمان نیست بلکه گاهی برای پیشگیری باید به نزد آنها مراجعه کرد. می توان با استفاده از دانش روانشناسی، در انتخاب های مهم زندگی تصمیم گیری کرد و اینجوری به موفقیت بیشتری دست بیابیم. در زیر مشخصات بهترین کلینیک مشاوره در غرب تهران را برای شما بیان می کنیم.

مشخصات بهترین کلینیک مشاوره

یکی از مهم ترین ویژگی های کلینیک مشاوره، داشتن مشاوران و روانشناسان خوب با سطح علمی و تجربه بالا در حوزه های مختلف است. در صورت انتخاب نامناسب مشاور که فاقد سطح علمی بالا است، امکان دارد به بهبود حال، وضعیت وخیم تر شود.

از دیگر ویژگی های یک کلینیک مشاوره خوب، استفاده از راهکاری های موثر و جدید در درمان می باشد. هر فرد با توجه به شرایطش است که روش درمانی متفاوتی برایش در نظر گرفته می شود. امروزه روش های مختلفی از جمله روانکاوی، خانواده درمانی، گروه درمانی و… وجود دارد که درباره همه این موارد توضیحی داده خواهد شد. برگزاری کارگاه های آموزشی از دیگر خدمات بهترین مرکز مشاور است. این کارگاه های آموزشی نقش موثری در افزایش سطح آگاهی مردم و پیشگیری از اختلالات روانی دارد. برگزاری کارگاه ها نشانه اعتبار و محبوبیت آنها میان مردم است.

کارگاه های آموزشی نقش موثری در افزایش سطح آگاهی مردم و پیشگیری از اختلالات روانی دارند. برگزاری کارگاه ها نشانه اعتبار و محبوبیت آنها میان مردم است.

ویژگی های مشاوره خوب

یکی از مشخصات مشاوره خوب گوش دادن به حرف های بیمار است. بخشی از فرآیند درمان، گوش دادن و تخلیه احساسات مددجو است. مشاوره خوب باید با دقت به تمام حرف های شما گوش می دهد. برای تخلیه ی احساسات و گرفتن نتیجه بهتر، باید مشاور با شما ارتباط خوب و صمیمی برقرار کند. همچنین قبل از هر چیزی با شما ارتباط خوب بر مبنای اعتماد برقرار می کند. مشاور با ابراز همدردی با شما می تواند کمک بسیاری کند. همه افراد مشکلات شما را تجربه نکرده اند که با شما همدرد باشند ولی می توانند با همدلی، به خوبی شما درک کند.

خدمات مشاوره های روانشناسی

خدمات مشاوره و راهنمایی

در کلینیک مشاوره خدماتی از جمله مشاوره در زمینه تحصیلی، خانوادگی و ازدواج و… داده می شود. می توانید با استفاده از آنها تصمیم درست بگیرید و دچار عواقب تصمیم های اشتباهی نشوید.


خدمات روان درمانی

در این نوع خدمات سعی می شود اختلالات روان شناختی از جمله وسواس، افسردگی، اضطراب و فوبیا و… درمان شون. این اختلالات در صورت درمان نشدن باعث اختلال در زندگی روزمره و فعالیت هایتان می شود و کیفیت زندگی شما را کاهش می دهند.


خدمات روان سنجی

در این بخش سعی می شود با دستور روانشناس، تست های روان شناختی از شما گرفته شود. انجام این تست ها در تشخیص و درمان بیماری ها کمک بسیاری می کند.


خدمات روان پزشکی

در صورت وضعیت بد و نیاز به مصرف دارو، شما را به روان پزشک مناسب ارجاع می دهند.


خدمات مددکاری

در این بخش در حوزه های خانوادگی، روان شناختی و اقتصادی و… خدمات مددکاری ارائه می شود و در این راستا به شما کمک می کنند.


pendar-nik1pic-Recovered

دکتر معصومه زارع

دکترای روانشانسی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.