مشاوره پس از ازدواج

بی شک لحظه ازدواج یکی اززیباترین مقاطع زندگی و نقطه عطفی در ارتباط زوجین خواهد بود، ولی بعد از این مرحله همزمان با کاهش احساسات اولیه و شروع رفتارهای منطقی زوجین، به دلایل مختلف نوساناتی در این رابطه آشکار می شودو مسائلی که قبل از ازدواج جزئی و مورد اغماض طرفین بوده است به تدریج به صورت مشکلات جدی و بحث و جدل های روزانه تبدیل خواهد شد. اینجاست که داشتن مهارتهای ارتباطی می تواند در تداوم ازدواج نقش ایفا کرده وصمیمیت و تعهد را به عنوان ارکان اصلی زندگی حفظ نمایند.
یکی از اقداماتی که پس از  ازدواج ضروری است، شناسایی نیازها و انتظارات یکدیگر از زندگی مشترک می باشد. گفتنی است این نیازها نسبت به قبل از ازدواج تغییر کرده و متناسب با هر دوره زندگی متفاوت خواهند بود، به عنوان مثال انتظارات طرفین از بستگانو خویشان یا انتظارات طرفین از فرزندان…
مشاوره پس از ازدواج به ما می آموزد که چه انتظاراتی منطقی است؟ در این مشاوره گفته می شود باید انتظارات و توقعات دست نیافتنی را از انتظارات واقعی و قابل دسترس تفکیک می شوندو تمام تلاش زوجین برای تامین انها بسیج می گردد.
شناخت مهارت ارتباط موثر و استفاده از راهکارهای مناسب، شناخت عادات مخرب و روشهای منفی ارتباط زناشویی، شناخت ثمرات رضایت جنسی و 12 نیاز صمیمیت در ازدواج سالم نیز در جلسات مشاوره پس از ازدواج  ازطریق مشاور مرکز پندار نیک مورد بحث قرار می گیرد.
در این مرکز علاوه بر موارد فوق، در مشاوره پس از ازدواج موارد ذیلنیز ارائه می گردد:
-ارائه راهنمایی زوجین در حوزه خانواده اصلی و خانواده همسر
-آشنایی بیشتر با نیازها و انتظارات و مهارتها و چالش های روزمره زندگی و طریقه رویارویی با آنها…. 
 
برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با انواع خدمات روانشناسی اعم از مشاوره خانواده و زوج درمانی، مشاوره پیش از ازدواج، اختلال وسواس فکری، مشاوره فردی، مهارت های ارتباطی، مشاوره طلاق، اختلالات دو قطبی و دیگر خدمات مشاوره پندار نیک با شماره تلفن های 44276456 و 44259017 تماس حاصل فرمایید.
همچنین می توانید از طریق پیامک با شماره های 09307042637 و 09035303846 در همه ساعات با مرکز خدمات روانشناسی و مشاوره پندار نیک در تماس باشید.