مشکلات اجتماعی بین فردی


مشکلات اجتماعی همچون آسیب های انسانی دیگر،ناشی ازکجرویها و بی نظمی هایی  است که خاستگاه آنها را باید در کل حیات اجتماعی و نوع خاص روابط انسانی جستجو کرد. نابسامانی های اقتصادی- اجتماعی مانند فقر، تورم، گرانی، بیکاری، فقدان امنیت مالی و حقوقی و دیگر عواملی که باعث محرومیت می شوند، زمینه مساعدی را برای انواع آسیب های اجتماعی نظیر خودکشی، سرقت، اعتیاد به مواد مخدر، الکلیسم، فرزندآزاری، زورگیری و..ایجاد خواهد کرد.
آسیب اجتماعی به هر نوع عمل فردی یا جمعی اطلاق می شود که در چارچوب اصول اخلاقی و قواعد جمعی رسمی و غیررسمی جامعه قرار نمی گیردو در نتیجه با منبع قانونی درگیر شده و با قبح اخلاقی و اجتماعی روبرو می گردد.
راهکارهای آسیبهای اجتماعی:
1. مبارزه وسیع و گسترده و همه جانبه بر علیه نابسامانی های اجتماعی از طریق بهره گیری از جلسات مشاوره و آموزش والدین در فرزندپروری صحیح و درست اخلاقی و اجتماعی و همچنین راهنمایی مناسب و گسترده نوجوانان در سطح گسترده.
2.  ارائه اقدامات اساسی و راه حل محور در زمینه خانواده ها و لزوم حضور مشاور خانواده برای رفع نزاعهای خانوادگی و روابط توام با احترام بین والدین و فرزندان.
 
بدین منظور مشاور مرکزپندار نیک با روانشناسان خانواده مجرب و کارآمد توانسته است گام مهمی را در این راستا بردارد و به کمک خانواده ها برای رفع این آسیب ها و یا مشکلات اجتماعی بشتابد و به والدین با ارائه راه حل ها و راهکارها کمک تخصصی بنماید.
برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با انواع خدمات روانشناسی اعم از مشاوره خانواده و زوج درمانی، مشاوره پیش از ازدواج، اختلال وسواس فکری، مشاوره فردی، مهارت های ارتباطی، مشاوره طلاق، اختلالات دو قطبی و دیگر خدمات مشاوره پندار نیک با شماره تلفن های 44276456 و 44259017 تماس حاصل فرمایید.
همچنین می توانید از طریق پیامک با شماره های 09307042637 و 09035303846 در همه ساعات با مرکز خدمات روانشناسی و مشاوره پندار نیک در تماس باشید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید